Ryzyko zarażenia HIV po zjedzeniu pokarmu z zarażoną krwią

dzień dobry. mam pytanie mianowicie: czy jest możliwość zakażenia wirusem HIV w momencie gdy: osoba zakażona dotknęła palcem ( z małą raną ale krew była widoczna gołym okiem) wspólnego pokarmu ( popcornu w kinie) i nie wiedziała o swoim zranieniu bo było ciemno. i my ( jej znajomi) spożywaliśmy ten popcorn ( możliwie zabrudzony ponieważ możliwe że gdzieś ta krew się otarła przy nabieraniu popcornu przez kolegę HIV) że mogliśmy się zarazić HIV ? musimy iść się przebadać? pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko zakażenia wirusem HIV jest znikome. Jeśli mają Państwo jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych, który oceni konieczność wykonania badań.