Ciąża według OM i USG

Witam. Data mojej miesiączki w sierpniu to 1-7 sierpnia, wrzesień 10-15 sierpnia. Od czasu odstawienia tabletek miesiączki sa nieregularne. Miesiączka we wrześniu była ostatnia. 17 października - wynik testu ciążowego pozytywny, dwa dni pózniej wizyta u lekarza gdzie stwierdza iż ciąża według OM powinna być juz w 6 tygodniu natomiast według USG wychodzi 4 tydzień. Widoczny jest pęcherzyk ale nic poza tym. Czy taka różnica jest normalna? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Taka różnica w ocenie wieku ciążowego jest normalna i w pierwszym trymestrze sugeruje się bardziej polegać na ocenie wieku ciążowego według badania USG.