Ciemna kropka w twardówce

Witam. Cos mi wyskoczylo w prawym oku w twardowce jakas ciemna kropka z lewej strony blizej nosa. Mam astygmatyzm tego oka i nosze okulary. Kolor oczu czarny. Nie boli mnie to ani nie przeszkadza znajduje sie to pod powieka. Co to moze byc ??

Jeżeli jest mała jak ukłucie od grubszej szpilki to widzi Pan żyłę wodną, nie jest to choroba, wokół niej może się odkładać brązowy barwnik, po latach.Jest to uroda. Drugą możliwością jest znamię barwnikowe, najcz. nieregularnego kształtu, o różnym stopniu ubarwienia. Najlepiej sfotografować np. komórką i obserwować, następna kontrola za 6 miesięcy. Jeśli urośnie lub zmieni kształt umówić się w Krakowie do wycięcia zmiany.Pozdrawiam