Ciemna miesiączka po operacji torbieli jajnika

Witam. Jestem 29 dni po operacji torbieli z obu jajnikow,5cm na lewym,8cm na prawym. Dzis drugi dzien mam miesiaczke,ktora dostalam w 31dniu cyklu. Krew jest bardzo ciemna i ze skrzepami. Bardzo kuje mnie prawy jajnik,bol promieniuje na prawa nerke. Czy mam powody do obaw. ? Boje sie,ze bede musiala miec usowany ten prawy jajnik na ktorym torbiel byla wieksza (8cm) od wyjscia ze szpitala mam ciagle jakies kujace bole. Czasem bardzo silne,czasem mniej.

Aleksander Ropielewski

Charakter krwawienia miesiączkowego nie budzi niepokoju po zabiegu jaki Pani przeszła. Również objawy jakie Pani zgłasza są typowe. Odnośnie bólu to sugeruję kontakt z lekarzem w celu przepisania odpowiedniej terapii przeciwbólowej, która zabezpieczy Panią przed niepotrzebnym cierpieniem w momentach silnego napadu bólu. Odnośnie konieczności usunięcia jajnika prawego nie jestem w stanie się wypowiedzieć ponieważ nie znam sytuacji klinicznej.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć należy wykonać badanie lekarskie. Proszę udać się do swojego lekarza.