Ciemne plamy zamiast okresu

Witam, mam 22 lata i od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze w 4 dniu przerwy dostawałam normalny okres, który trwa zwykle 4 dni, w tym miesiącu jak zwykle w 4 dniu nie dostałam okresu, a tylko jakieś bardzo ciemne plamy. Trwa to już 3 dzień. Czym może być to spowodowane? Dodam jeszcze, że mam małą nadżerkę i czy to może mieć na to wpływ? Proszę o odp.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brązowe plamienia z dróg rodnych to najprawdopodobniej miernego nasilenia krwawienie z odstawienia. Po prostu tym razem krwawienie może być mniej nasilone niż w poprzednich miesiącach. Jednak w każdym przypadku wątpliwości co do natury krwawienia, warto zrobić test ciążowy. Ciążę można też wykluczyć podczas wizyty u lekarza, która jest u Pani szczególnie wskazana ze względu na nadżerkę.

Pozdrawiam!