Ciemnobrązowe plamienia

Witam. W lutym urodziłam dziecko. Od 27 kwietnia (z pierwszym dniem miesiączki) stosuje tabletki antykoncepcyjne, które stosowałam przed ciążą i nigdy nie było żadnych problemów. Krwawienie skończyło się 2 maja jednak do dziś tj. 7 maja cały czas mam ciemnobrązowe. czasem czarne upławy. Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego one występują? Dodam, że 26 kwietnia byłam u ginekologa i powiedział, że wszystko jest ok po porodzie.
Pozdrawiam

Witam!

Plamienia są najprawdopodobniej związane z rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. To dość częste działanie niepożądane podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, zwłaszcza na początku. Plamienia powinny ustać w przeciągu kilku najbliższych cykli. Jeżeli będą się utrzymywać dłużej, być może konieczna będzie zmiana preparatu (chociaż to mało prawdopodobne). Ponieważ ginekolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, na razie nie ma powodu do obaw.