Ciemnobrązowe plamienia po zakończeniu miesiączki

W styczniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Brałam je około 9 miesięcy. Pierwszy okres dostałam normalnie, a drugi po 34 dniach (normalnie powinno być 29). Okres skończył mi się w piątek (trwał 5 dni), ale od tego czasu mam nieduże, ciemnobrązowe oraz ciemnoczerwone plamienie z pochwy. To już szósty dzień. Dziś jest trochę większe, ale nie bardzo. Czy może to mieć coś wspólnego z odstawieniem tabletek?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W ciągu 34 dni cyklu błona śluzowa jamy macicy przyrasta bardziej niż w ciągu 29 dni. W związku z tym okres może trwać nieco dłużej. Jeśli plamienia nie ustąpią lub jeśli dłuższy cykl będzie się powtarzał, proponuję wizytę u ginekologa.