Plamienia - ile mogą trwać?

Witam, zaczęłam brać tabletki w pierwszy dzień okresu, który trwa już prawie dwa tygodnie (dziś jest 13 dzień)! Są to nieduże plamienia, ale kiedy mogę oczekiwać ich końca? Nie ukrywam, że to dla mnie męczące. Wiem, że to niby normalne, ale ile to jeszcze może trwać? Czy może być tak, że będzie trwało do następnej miesiaczki nieprzerwanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Tak, czasem zdarza się, że plamienie podczas przyjmowania tabletek zaczyna się wcześnie i przeciąga nawet aż do 7-dniowej przerwy. Jeśli sytuacja taka powtarza się przez kilka kolejnych blistrów, konieczne jest odstawienie tabletek lub zamiana na inny preparat. Pozdrawiam serdecznie!