Biegunka i plamienie przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam! Od wielu lat biorę tabletki Y*****, ostatnimi czasami pomiędzy jednym a drugim opakowaniem nie zrobiłam przerwy, opakowanie skończyłam 9 stycznia i zrobiłam 7 dniowa przerwę. Od 1 stycznia miałam zatrucie pokarmowe i co za tym idzie biegunkę utrzymująca się prawie tydzień, w tym czasie z partnerem nie korzystaliśmy z dodatkowych zabezpieczeń. Zaraz po skończeniu opakowania tabletek pojawiły się plamienia które utrzymują się do dzisiaj. Od paru dni biorę tabletki z nowego opakowania ale zaczynam się zastanawiać czy aby nie jestem w ciąży. Wydaje mi się, że nie, bo nie czuję się wcale inaczej ale to przedłużające się plamienie (parę razy dało się zauważyć czysta krew ale minimalnie) nie jest oznaką ciąży. Bardzo proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W trakcie problemów żołądkowo-jelitowych niezbędne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia. Jeżeli z takowych Państwo nie korzystaliście radziłabym wykonać test ciążowy. Brak objawów wczesnej ciąży wcale jej nie wyklucza. Jeżeli wynik testu będzie negatywny radziłabym udać się do ginekologa, który ustali przyczynę plamienia. Trwa ono bowiem zdecydowanie za długo.

Pozdrawiam.