Czy plamienie przy tabletkach Stediril może sugerować ciążę?

Od listopada 2013roku zażywam tabletki anty Stediril, niemal każdego miesiąca plamiłam pod koniec opakowania (16-18 tabl.), plamienie trwało do momentu skończenia tabletek, a następnie podczas 7-dniowej przerwy 'przeradzało' się w krwawienie, zdarzało że krwawienie w ogóle się nie pojawiało, jeśli plamienie skończyło się przed 7-dniową przerwą, krwawienie nie występowało. Obecnie jestem w drugim dniu przerwy, nie plamiłam całe opakowanie i krwawienia również nie było, czy to może sugerować ciążę

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli tabletki były stosowane zgodnie z zaleceniami to ryzyko ciąży jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę wykonać test.