Ile ma trwać przerwa?

Wiem, że ma trwać 7 dni, ale nie jestem pewna, bo jeżeli wzięłam ostatnią tabletkę o 20 w poniedziałek 14.06.10, to następną, w który dzień powinnam wziąć? W poniedziałek 21.06.10 czy we wtorek 22.06.10? Proszę o odpowiedź :) Z góry dziękuję :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani zrobić 7 dni przerwy i kolejną tabletkę przyjąć w 8 dobie, czyli we wtorek.