Nie wzięłam pigułki w 8 dniu przerwy

Witam. Nie wzięłam pigułki w 8 dniu przerwy. Zawsze biorę regularnie i nigdy też nie zapomniałam. Jednak wynikła taka, a nie inna sytuacja. Zawsze 8 dzień to czwartek. Dziś jest 9, piątek. Wzięłam 1 pigułkę. I co teraz? Wyczytałam coś, że konieczne nawet jest wziąć 2 od razu w ten sam dzień? Jednak tak nie zrobiłam. Powinnam się teraz zabezpieczać przez 7 dni? Jak powinnam skończyć ten blister? Na której tabletce? I co zrobić z tą pominiętą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjmij zapomnianą tabletkę jak najszybciej. Niestety przez najbliższe dni musisz zabezpieczać się dodatkowymi metodami np. prezerwatywą.
Jeżeli w tygodniu przerwy doszło do stosunku, istnieje ryzyko ciąży. Warto, byś w pierwszym  dniu spodziewanej miesiączki wykonała test ciążowy.

Pozdrawiam.