Ciemny śluz w trakcie przyjmowania tabletek. Czy powinnam isć do lekarza?

Od 8 dni biorę tabletki antykoncepcyjne, nigdy nie miałam żadnych problemów z miesiączką, krwawienia trwały zazwyczaj 4 dni. 16 czerwca zaczęłam brać tabletki, pierwszą wzięłam w pierwszym dniu krwawienia, zgodnie z zaleceniami. Czuję się bardzo dobrze, nic mnie nie boli, nie mam zawrotów głowy i wszystko byłoby pięknie, tylko że po czterech dniach krwawienia pojawił się ciemny, brązowy śluz. Nie jest bardzo obfity, ale jednak cały czas się pojawia. Nic mnie nie swędzi, nie boli ani nie piecze, nie ma on też żadnego niepokojącego zapachu. Domyślam się, że jest to wynik brania tabletek, chciałabym tylko wiedzieć, czy powinnam od razu iśc z tym do lekarza czy mogę narazie poczekać. Czy może to ustąpić po dłuższym braniu tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej przyczyną plamienia są tabletki - jest to najczęstsze działanie niepożądane antykoncepcji hormonalnej, które zwykle mija po wybraniu pierwszych kilku opakowań. Jeśli tak się nie stanie, konieczna może być zmiana na inny preparat lub odstawienie tabletek.

Pozdrawiam!