Cienkie i pękające paznokcie

Witam,Mam problem z paznokciami to znaczy są slabe,rozdwajają się ,a najgorsze że plytka paznokcia pęka na środku próbowalam chyba już wszystkiego i nic,nie bardzo wiem co mam dalej robić,bardzo proszę o radę pozdrawiam Halina

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto byłoby ustalić przyczynę opisanych dolegliwości. Może być to bowiem wynik grzybicy, niedoborów witaminowych, ale także konsekwencja kontaktu z chemikaliami. Ze względu na dużą ilość potencjalnych przyczyn, sugerowałabym zatem by skonsultowała się Pani ze specjalistą dermatologiem. Postawienie konkretnej diagnozy umożliwi zastosowanie celowanego leczenia, a tylko takie będzie maksymalnie skuteczne.