Cierpię na świąd skóry w okolicach odbytu

Pół roku temu miałam kolonoskopię, ponieważ stolec był razem z krwią. Po badaniu okazało się, że mam guzy krwiste. Stosował czopki i zmieniłam dietę na pokarmy z większą ilością błonnika. Po mimo tego od dłuższego czasu swędzi i piecze mnie okolica odbytu. Nie pomagają maści ("p***", "r***"). Nie używam obcisłej i syntetycznej bielizny. Ostatnio byłam często na kuracji antybiotykowej, w zeszłym roku ok. 5 razy. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Oprócz stosowanych preparatów można jeszcze spróbować zastosować maści, których zadaniem jest zmniejszenie świądu. Leki te są jednak na receptę.

Jeżeli nie miała Pani przeprowadzanego badania kału na pasożyty również warto rozważyć ich wykonanie.
W trakcie stosowania antybiotykoterapii wskazane jest stosowanie preparatów pałeczek kwasu mlekowego w celu utrzymania prawidłowej flory fizjologicznej.
Pozdrawiam.