Co by się stało, gdyby chirurg przy zabiegu obrzezania z powodu stulejki pomylił kleszczyki chirurgiczne typu pean z kleszczykami typu kocher?

Co by się stało gdyby chirurg przy zabiegu obrzezania z powodu stulejki pomylił kleszczyki chirurgiczne typu pean z kleszczykami typu kocher? Jakie były by tego skutki dla pacjenta oraz dla organu? Czy da się w jakiś sposób udowodnić taką pomyłkę?

Lek. Michał Lenard

Prawdopodobnie nic by się nie stało i nie byłoby żadnych skutków. Chirurg wybiera to narzędzie, którym jest mu wygodniej wykonać daną czynność, ale wiele rzeczy można zrobić zarówno jednym narzędziem, jak i drugim. Nie jest to żadna pomyłka, ani błąd lekarski. Pozdrawiam!