Jak rozumieć ten stan po zabiegu stulejki?

Chciałem przeprowadzić na sobie zabieg obrzezania z powodu stulejki. Jak to możliwe, że skóra zrośnie się pózniej z penisem ? Wyobrażam sobie zrośnięcie się skóry ze skórą, ale skóry z inną tkanką już nie bardzo. Proszę o odpowiedż.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zabieg usunięcia stulejki polega na zredukowaniu części napletka z wykorzystaniem przyrządów chirurgicznych. Chirurg przeprowadzający operacje dokonuje nacięcia skóry napletka, po czym ją formuje w taki sposób, aby napletek został poszerzony. Następnie skóra jest zszywana za pomocą specjalistycznych szwów. Nie ma zatem obaw, że napletek się nie zrośnie. Kilka dni po zabiegu pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną, a po kilku wizytach opatrunki są ściągane.

Jeżeli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wskazań do przeprowadzenia zabiegu, jego przebiegu oraz rekonwalescencji, powinien Pan zapytać o opinię lekarza zlecającego operacje.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/stulejka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.