Czy zmiana na brwi wymaga zabiegu chirurgicznego?

Mam na brwi mały ok 4-5 mm guzek/grudkę. Dermatolog powiedział, że to "zmiana z barwnikiem" dlatego nie można usunąć laserem i zalecił wizytę u chirurga. Czy to niebezpieczne? Czy faktycznie nie da się tego pozbyć za pomocą farmakologii? Obecnie biorę Thetralysal i Rozeks na lekkie zmiany rumieniowate. Czy trzeba usuwać chirurgicznie? jeśli tak to czy po kuracji antybiotykami? a może antybiotyk ten również na tą zmianę pomoże? Jaka jest cena takie chirurgicznego usunięcia i czy jest bolesna? Czy zostaje widoczna blizna? czy musi to być chirurg platyk czy "zwykły" chirurg? w internecie jest mnóstwo sprzecznych informacji dlatego proszę o merytoryczne i dokładne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Jeśli dermatolog zalecił usunięcie chirurgiczne, to proszę stosować się do jego zaleceń. PO usunięciu chirurgicznym zawsze zostaje blizna, można ją poetm korygować serią zabiegów laserem co2. Może być "zwylły" chirurg, ale jeśli bardzo Panu zależy na efekcie estetycznym, warto poddać się usunięciu zmiany u chirurga plastycznego.