Co dokładnie mówi moje usg tarczycy?
Dzien dobry czy można prosić o wyjaśnienie wyników usg? W płacie prawym tarczycy guzek 4.3mm ostro odgraniczony hypoechogeniczny. P.p 42.2x15.3x18.1mm P.l 39.8x16.5x16.3mm ciesn 3.2mm. W piętrze górnym szyi po prawej odczynowy w.chlonny 20.8x7.5mm po lewej zmiana identyczna 28.1x9 2mm. Doda ze wyniki z krwi mam wporzadku tsh 1.5 a ft4 1.1 ft3 3.2. W zeszłym roku tsh bylo 2.5 a ft4 0.7. Nigdy nie leczylam się na tarczyce. W rodzinie wszystkie kobiety od strony mamy chorują bądź chorowały na niedoczynność. Mam problemy ze schudnięciem, sucha skóra i włosami. Zmagam się z trądzikiem i miewam stany depresyjne.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie. Opis badania histopatologicznego, wymazu, czy badania krwi ma bardzo duże znaczenie w dalszym przebiegu leczenia, dlatego tak ważne jest prawidłowe zdefiniowanie wyników. Lekarz, który już zna przypadek weźmie pod uwagę wiele czynników, które sami możemy uważać za nieważne. Mam tutaj na myśli historie leczenia, historie chorób, historie chorób w rodzinie, życie codzienne – pracę i warunki w niej panujące, miejsce zamieszkania, czy posiadanie zwierząt domowych. Czas oczekiwania na opis może być różny w zależności od rodzaju badania. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni, rozpoczyna się w dniu kolejnym po dniu badania. Do tego czasu nie wlicza się sobót, niedziel i świąt. Czas oczekiwania na opis określa pracownia.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
http://lenartowiczclinic.pl