Co doraźne stosować na rwę kulszową?

Mam pytanie dotyczące rwy kulszowej.Mianowicie jestem poza granicami polski,nie mam dostępu do lekarza.Za miesiąc będę w Polsce więc będę mógł zrobić z tym coś konkretnego.Moje pytanie brzmi.Jak poradzić sobie tymczasowo,doraźnie z tym problemem,może jakieś leki przeciwbólowe .Podkreślę że bóle nie są bardzo silne,ale boję się ze mogą się nasilić,a pół roku temu byłem już w takiej sytuacji i miałem kilka tygodni z głowy.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ćwiczenia rozciągające, pozycje przeciwbólowe tzw. krzesełkowa a także okłady z zimna w przypadku stanu ostrego. Zauważa się, że w stanie ostrym pogarszają także długie gorące kąpiele - stan zapalny nie powinien być dodatkowo ogrzewany. No i przede wszystkim praca nad ergonomią swojego ciała.