Co dzieje się z moim organizmem po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, 28 czerwca powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek, lecz postanowiłam jednak zrobić sobie przerwę. Po odstawieniu, od około tygodnia, mam takie uczucie jakby cały czas leciało mi coś z pochwy, lecz jednak po zakończeniu czynności fizjologicznych, wycierając się, faktycznie jest taki lekki śluz. Bieliznę mam często mokrą i od czasu do czasu bolą mnie jajniki. Czym może być to spowodowane? Czy okres się zbliża, bo nie wiem, co robić? Wspomnę, że przed zażywaniem tabletek okres miałam bardzo nieregularnie i nie wiem, kiedy mogę go dostać. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Śluz może być po prostu fizjologiczną wydzieliną z pochwy. W trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych ilość wydzieliny zmniejsza się, więc po ich odstawieniu może wystąpić odwrotne zjawisko. Wydzielina może jednak świadczyć o infekcji. Proponuję wizytę u lekarza - badanie ginekologiczne powinno rozwiać Pani wątpliwości.
2. Po odstawieniu tabletek cykle mogą przejściowo być nieregularne. Trudno przewidzieć, kiedy może wystąpić miesiączka.