Krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam:) Brałam tabletki antykoncepcyjne Y****** przez około 7 miesięcy. Przy ostatnim okresie zaczęła się infekcja dróg moczowych. Miałam też wtedy stan podgorączkowy 37.2 stopnie przez ten czas. Zgłosiłam się do lekarza normalnego i zanim miałam badanie oczu dostałam antybiotyk. Po nim dostałam wysypki, lekkie drętwienie buzi, biegunka i źle się czułam. Odstawiłam je po 4 dniach i dostałam inne (nie antybiotyk). Dolegliwości właściwie ustały. ale dalej miałam wysypkę na nogach (wieczorami) i bolała mnie prawa noga i tak jakby prawy jajnik (być może to od pęcherza). Od jakiegoś czasu miała też częstsze bóle głowy. Gdy zrobiłam badanie moczu wyszło mi dużo bakterii. Dostałam wtedy antybiotyk. Noga mnie dalej bolała więc zanim zaczęłam brać antybiotyk postanowiłam odstawić tabletki antykoncepcyjne. Wzięłam ich około 13 (w tym czasie wystąpiła też biegunka i jednej -od razu przed odstawieniem- zapomniałam). Wystąpiło oczywiście krwawienie po odstawieniu. Jest dość obfite, są skrzepy. Czy tak może być? Ile powinnam krwawić? I kiedy powinnam dostać normalny okres? Zależy mi dalej na regularnym miesiączkowaniu, ponieważ za ok. rok chcę się postarać o dziudziusia. Czy tabletki mogą nieść za sobą jakieś konsekwencje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie z odstawienia zawsze wygląda inaczej, trudno przewidzieć jak długo będzie trwało. Jeżeli jednak nie ustąpi w ciągu 7 dni warto udać się do lekarza.
Po odstawieniu tabletek cykle bardzo rzadko są regularne. Trudno zatem przewidzieć, kiedy pojawi się znowu miesiączka. Nie ma jednak przeciwwskazań do powrotu do tabletek.

Pozdrawiam.