Co grozi osobie, która zapomniała wziąć tabletkę antykoncepcyjną?

Witam. Od roku biore tabletki. Jestem w tracie opakowania przy dwunastej tabletce po czym dostalam miesiaczke . Powinnam dostać w trakcie 7 dniowej przerwy . dwa dni temu czyli 28 zapomnialam wziac tabletki po czym na nastepny dzien wzielam tabletke wedlug okreslonej porze. ostatnia miesiaczke mialam 13 dni temu. czym to moze skutkowac ? Czy to moze byc ciaza?

Ogólnie powinna Pani przyjmować tabletki ciągiem, całe opakowania, nie zważając na to czy pojawia się krwawienie w trakcie opakowania. Pomijać tabletek nie można, ponieważ wiąże się to z zdecydowanym obniżeniem skuteczności tabletek. Może skutkować owulacją i zajściem w ciążę.