Czy po pominięciu ostatniej aktywnej tabletki antykoncepcyjnej nadal jestem zabezpieczona?

Witam. Zapomnialam wziac ostatnia tabletke antykoncepcyjna z 3 rzedu vibini mini. Nastepnego dnia wzielam nastepna tj tabletke placebo z 4 rzedu a tamta wyrzucilam. Miesiaczke dostalam jak zawsze w 3dniu tabletki placebo. Kontynuuje tabletki. Czy jestem chroniona?

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności proponuje zastosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji