Co jest powodem braku stabilnego widzenia u osoby po laserowej korekcie wzroku?

Dzień dobry. Mam 35 lat, czerwcu 2016r. przeszedłem laserową korekcję wzroku metodą femtolasik. Ogólnie sam zabieg i decyzję oceniam na plus, jednak właściwie od samego początku moje widzenie nie jest stabilne. Tzn raz lub dwa razy w tygodniu widzę źle, w takim stopniu, że muszę oczy zbliżać do monitora na odległość 20cm. źle widzę z daleka, tabliczkę z nazwą ulicy jestem w stanie przeczytać dopiero z ok 10-15m. Miałem wadę 5, oczywiście astygmatyzm. Po pierwszych wizytach wszystko było ok, czyli wada została usunięta do 0. teraz jest niewielki plus. Ok jestem w stanie to zaakceptować wada była spora, a teraz nie muszę korzystać a okularów. Ale skąd u mnie takie wahania, że te dwa dni w tygodniu muszę się męczyć? wstaję rano i już wiem, że będę źle widział. Co ciekawe jakość widzenia polepsza się wraz z portą dnia, wieczorem widzę lepiej. Czasami wzrok jest bardzo ostry, jakby bez żadnej wady. Lekarz twierdził na początku, że to powinno ustąpić po 3-6 misięcy, potem powiedział, że po roku, minęło 1,5 roku, a ja wciąż mam ten sam problem. Czy faktycznie tyle czasu może trwać rehabilitacja oka i dojście do ostatecznego pułapu widzenia? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam. Przemek.

Witam. Rano Pan widzi gorzej jak wszyscy. Nablonek rogówki potrzebuje ok pół godziny po nocy żeby pompa odciagnela wodę i obraz zrobił się wyraźny. Natomiast na temat widzenia po zabiegu refrakcji 5 dptr to już wyższa fizyka. My jesteśmy żywi i proszę mi wierzyć osoby które badam codziennie 30-40 osób nigdy nie mają dwóch wyników jednakowych refrakcji świadczy to o tym ze inne czynniki decydują nie tylko budowa oka czyli woda stres cukier i inne. Pozdrawiam serdecznie