Czy warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Zastanawiam się nad laserowa korekcje wzroku. W lewym oku miałam amebe i wirusowe zapalenie rogowki. pozostała mi blizna. Leczyłam się w Katowicach i lekarze poinformowali mnie ze nic z tym nie da się zrobić. Prawe jest zdrowe (nigdy z nim nic nie było) natomiast mam wadę wzroku która z roku na rok rośnie: czy warto zrobić korekcje zdrowego oka? Dodam ze dzięki temu mogłabym zrezygnować z okularów co ułatwiło by mi życie. Z góry dziękuje za odpowiedz

Witam. Jest bardzo ważne ile ma Pani wady wzroku i jakiego typu.Małej wady radzę nie operować tzn. poniżej 3 Dptr. Drugą sprawą jest strona techniczna- czy rogówka w OP jest wystarczająco gruba aby można było zabieg wykonać,i 3 sprawa-po operacji zdrowego oka może Pani zachorować na ten sam wirus co w OL tzn, HSV-1 i co wtedy? Pozdrawiam serdecznie