Korekcja laserowa obu oczu i pogorszenie wady wzroku

3 lata temu miałem zabieg KOREKCJI LASEROWEJ obu oczu, która wyszła "prawie dobrze". Prawie, bo na OP zostało (-)0,25, a na OL ( )0,25. Różnica minimalna, ale problem w tym, że moim okiem dominującym jest OL. I od dłuższego czasu widzę, że wada na OL robi się coraz bardziej plusowa, a na OP coraz bardziej minusowa tzn. wady na obu oczach pogłębiają się w różne strony. Czy powinienem znów nosić okulary, czy nie będzie to miało wpływu na pogłębianie się tego (bo na kształt rogówki wpływu nie mamy)

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
każdy przypadek zmian wady wzroku u pacjenta po korekcji laserowej trzeba rozpatrywać indywidualnie. Najlepiej skonsultować się z lekarzem okulistą, który doradzi Panu co zrobić. Okulary nie powinny mieć wpływu na zmianę wady wzroku.