Co jest powodem dyskomfortu podczas stosunku nie powodującego bólu?

Witam. Podczas stosunku z moim chlopakiem zaczęłam czuć jakby coś w wejściu do pochwy "przeskakiwało". Nie czułam przy tym bólu. Niestety ostatnio ból się pojawił i to silny. Nie mogę siadać ani zbytnio napinać mięśni bo nawet przy kaszlaniu to daje się we znaki. Dodatkowo pojawiła się opuchlizna, która praktycznie zasłania całe wejście do pochwy. Nie czuje pieczenia tylko tępy bol przy jej dotknieciu.

Szanowna Pani, trudno bez badania jednoznacznie określić przyczyny, ale może to być np. torbiel gruczołu przedsionkowego Bartholina. Proponuję wizytę u ginekologa.