Co jest powodem napuchniętego brzucha?

Witam, od 3 miesięcy ćwiczę, a od ponad miesiąca regularnie 3/4 razy w tygodniu od tygodnia jakieś rower/bieżnia. Dodatkowo od ponad miesiąca jem też zdrowiej, czyli bez slodyczy, fastfoodów. Może z dwa razy się zdarzyło. Nie smażę na głebokim oleju- gotuję lub piękę w piekarniku- tłuszczu używam jak najmniej lub w ogóle. Walczę ciągle z piciem wody, nadal czasem o niej zapominam, ale staram się. No i jem zawsze pożywne śniadanie, potem około 11-12 lunch, banan, siłownia, shake, obiadokolacja. Mój problem dotyczy brzucha. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu jak go nie wciągam jest napuchniety jak balkon, jak nigdy. Jaka może być tego przyczyna i jak mogę się pozbyć tego problemu?

Dzień dobry,
Nie istnieje łatwa i oczywista odpowiedź na to pytanie, szczególnie bez kontaktu osobistego i dokładniejszej analizy. Przyczyn może być bardzo wiele (ilość soli w diecie, problemy gastryczne, obrzęki, stany zapalne). Najlepszym wyjściem będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i dietetyka. W przypadku kontaktu z dietetykiem, specjalista przeanalizuje wyniki badania składu ciała, przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy, porozmawia o zdrowiu, zmianach, które Pani obserwuje i szczegółach treningów.
Jeśli chciałaby Pani skorzystać z konsultacji w mojej poradni, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za rozwiązanie problemu,
Marek Aleksander Przondo
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://facebook.com/dietetycznyguru/