Co jest powodem nieregularnych cykli miesiączkowych u 10-latki?

Moja córka w wieku 10 lat i 7 miesięcy dostała pierwszą miesiączkę (październik 2017). Fizycznie przygotowana była do tego. Jej ciało rozwija się prawidłowo. Niepokoi mnie jednak fakt, że od jednej miesiączki do drugiej mija 10, 19, 20 dni. Czy jest to normalne? Jakie badania powinnam wykonać by rozwiać mój niepokój. Myślałam o tsh, PRL, MORFOLOGIA, ESTROGEN, PROGESTERON, FSH i LH. Czy te badania można wykonać w trakcie miesiączki?

Zazwyczaj te pierwsze miesiączki są nieregularne, organizm dopiero się przestawia, dostraja. Choć nie zaszkodziłoby porozmawiać z ginekologiem.