Co jest powodem osłabienia i bólu mięśni u osoby dużo siedzącej?

witam,od roku bola mnie ramiona i barki oraz miesnie nog i ud czuje tez oslabienie miesni nie umiem zalozyc rąk do tylu bo mnie bola bylam juz u roznych lekarzy i nic sie nie dowiedzialam, m.in u neurologa,mam zniesienie lordozy szyjnej oraz duzo siedze przed komputerem z czego moze mnie to bolec ? dziekuje

Witam!
Ruch jest nam tak samo potrzebny jak jedzenie i oddychanie. Brak ruchu jest zmorą cywilizacyjną naszych czasów. Aby funkcjonować na przyzwoitym poziomie należy regularnie poświęcać odpowiednią ilość czasu na ruch, gimnastykę i wysiłek fizyczny. Mięśnie bezczynne słabną i zanikają, dlatego w niektórych zakładach pracy (szczególnie u Japończyków) są organizowane obowiązkowe przerwy w pracy na gimnastykę. Wady postawy i różne bóle (kręgosłupa i stawowe) są wynikiem braku ruchu lub ruchu nieodpowiedniego.
Z wyrazami szacunku
W. Łuczkowski