Co jest powodem suchej skóry?

Witam, mam 20 lat W ostatnim czasie niepokoi mnie moja skóra na twarzy i rękach. Mianowicie zaczęła mi schodzić z twarzy i jest ona bardzo sucha mimo stosowania przeróżnych kremów. Dłonie odkąd pamiętam zawsze miałam suche, ale teraz są bardzo zniszczone i wyglądają na kilka lat starsze. Proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić, bo jest to dla mnie straszny problem, ponieważ schodząca skóra z twarzy nie wygląda najlepiej. Dziękuję!

Dzień dobry
Nadmierna suchość skóry może mieć różne przyczyny, proszę zdiagnozować skórę u kosmetologa.
pozdrawiam
IJ