Co znaczy zaczerwieniona i łuszcząca się skóra twarzy?

Witam serdecznie. Mam problem ze skórą na twarzy, jest zaczerwieniona i łuszczy się. często robi się bardzo ściągnięta jak bym miała dużo zmarszczek [mam 35 lat]. Byłam u kilku dermatologów ale nic to nie pomogło. Jeden przepisał wit. PP ,drugi dał maść na naczynka. trzeci zlecił smarować się kremem Octopirox, ten trochę koi ale nie do końća. nie mogę stosować żadnych kosmetyków bo skóra bardzo piecze , mocniej się czerwieni i łuszczy. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Trudno mi jest diagnozować Panią bez obejrzenia skóry. Z tego co Pani pisze należałoby zacząć od dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Suchej, swędzącej się skórze poświęciłam wpis na moim blogu:
https://gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com/2016/09/z-serii-kosmetolog-radzi-problem-z.html

Polecam wizytę u kosmetologa który zdiagnozuje Pani skórę i dobierze odpowiednie preparaty.

pozdrawiam serdecznie

IJ