Co może być przyczyną świądu całego ciała?

Co może być przyczyną świądu całego ciała? od kilku miesięcy swędzi mnie całe ciało, nie cały czas kilka dni przerwy jest w porządku i pojawia się świąd na przedramionach i łydkach pośladkach, nie mam wysypki. Co to może być? czy udać się do dermatologa czy lekarza rodzinnego?

Dzień dobry

Skóra wrażliwa to znak czasów, w jakich żyjemy: wpływu czynników cywilizacyjnych, zanieczyszczenia środowiska. Skóra wrażliwa reaguje na te bodźce natychmiast - pojawia się zaczerwienienie, uczucie pieczenia, ściągnięcia. Po pierwsze potrzebuje Pani diagnozy oraz dobrania odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Polecam Pani swój artykuł na blogu poświęcony skórze wrażliwej: https://gabinetzdrowiaiurody.blogspot.com/2016/09/z-serii-kosmetolog-radzi-problem-z.html

pozdrawiam serdecznie IJ