Co jest powodem uczucia przykurczu kolana podczas biegania?

Witajcie, od jakiegoś czasu, podczas biegania czułem jak gdyby przykurcze w części tylnej kolan. W środę tj. 24.01 zrobiłem po rozbieganiu podbiegi (pierwsze od dłuższego czasu). Od czwartku mam tego następstwa, jakimi są uwieranie, pewien dyskomfort po każdej stronie rzepki. Najgorzej jest po stronie wewnętrznej, gdzie jakby coś hm.. przeskakiwalo bądź blokowało ruch. Przez tydzień nie biegałem i było lepiej z każdym dniem. Dzisiaj trucht 15 min i po wysiłku znowu ten dyskomfort. Paradoks tego jest taki że nie dokucza nic w trakcie biegu i jak uciskam z każdej strony to tez nie boli. Proszę poratujcie swoją wiedzą. Na rentgenie nic nie pokazało, podobno przeciążone kolano, ale dam sobie rękę uciąć, że to nie to.

Jedną z przyczyn "przykurczu w części tylnej" , może być wysięk w stawie, objawiający się między innymi zgrubieniem (wypukłością) z tyłu kolana. Może on pojawić się np.: w następstwie podrażnienia fałdu błony maziowej ("ból dookoła rzepki z objawem przeskakiwania po stronie przygrodkowej"). Dla potwierdzenia powinno wykonać się USG i/lub MRI aby zidentyfikować potencjalne zmiany strukturalne. Następnie najpierw leczenie zachowawcze czyli fizjoterapia, albo najpierw operacja a potem fizjoterapia. Pozdrawiam