Co jest przyczyną bólu w podbrzuszu podczas seksu?

Witam, Wczoraj w trakcie stosunku płciowego z moim Mężem odczułam nagły ból w podbrzuszu. Zaczął się po penetracji z założoną prezerwatywą (wcześniej już używaliśmy prezerwatywy tej firmy). Z początku ból był lekki, dokuczający natomiast około 10 minut po stosunku zaczął się potęgować. W szczytowym momencie nie mogłam się nawet lekko poruszyć - każda próba kończyła się jeszcze większymi spazmami bólu. Nie byłam w stanie leżeć ani siedzieć - żadna pozycja nie przynosiła ulgi. Lekkie ukojenie przyniosła gorąca kąpiel, ale nie na długo. Po wyjściu z kąpieli powrócił taki sam. Ból przypominał "rozdzieranie" od środka, od podbrzusza (nie mogłam go nawet lekko dotknąć) i przechodził do odbytu (stosunek nie był analny, ta strefa nie była nawet pobudzana). Po kilku godzinach ból lekko zmniejszył się (być może pod wpływem bardzo mocnych leków przeciwbólowych) natomiast obecnie - po ponad 16 godzinach, nadal go odczuwam, w samym podbrzuszu. Gdy próbuję mocniej dotknąć podbrzusze to kończy się mocnym bólem. Tak samo, gdy wykonam nagłe, nie delikatne ruchy, nawet jak np. wstawanie, siadanie itp. Co może być przyczyną? Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego. Ostatnio u ginekologa byłam niecały rok temu i wszystko było prawidłowo.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego i ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.