Co jest przyczyną nagłego spadku ciśnienia?

Rano miałam ciśnienie 57/36 czułam się okropnie, mdłości, szum w uszach i nie było mowy o chodzeniu. Mam skaczące ciśnienie nieraz i za wysokie, ale nigdy takie niskie jak to dzisiejsze. Proszę o odpowiedź, co może być przyczyną.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Nagły spadek ciśnienia może być wynikiem odwodnienia organizmu. Zmniejsza się wówczas ilość krążącej krwi co skutkuje niskimi wartościami ciśnienia tętniczego krwi. Inną przyczyną może być tzw. ortostatyczny spadek ciśnienia. Nagła zmiana pozycji ciała z leżącej na stojącą może prowadzić do tego spadku. W takiej sytuacji należy się położyć z nieco uniesionymi nogami oraz uzupełnić płyny.
Pozdrawiam