Co mam robić po tym skręceniu kostki?

Witam. Jakiś czas temu skręciłem sobie kostkę. Byłem pod nadzorem lekarza wszystko było dobrze nawet nie odczuwałem bólu. W przyszłym tygodniu idę do fizjoterapeuty ale chciałbym wiedzieć co może powodować to co się u mnie obecnie dzieje albowiem nie mogę stanąć prosto na nodze za przykład wezmę wagę. Chciałem się zważyć rano ale nie byłem w stanie stanąć na niej normalnie ponieważ pewna blokada nie pozwalała mi na położenie stopy płasko na wadze jedynie stałem na palcach. Natomiast jeśli wystawie kontuzjowana nogę lekko przed siebie już mogę ją postawić na ziemi a nawet chodzić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Nie widząc jak to wygląda ciężko jest cokolwiek wyrokować. Zdecydowanie trzeba skonsultować się z fizjoterapeutą, który oceni zakres ruchu i zaordynuje odpowiednie ćwiczenia. Natomiast jeśli jest problem z przemieszczaniem się proszę tylko pamiętać, by chodzić na tyle powoli / ostrożnie, by nadmiernie nie obciążyć i nie nadwyrężyć zdrowej nogi.

Pozdrawiam.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl