Czy mam zwichnięcie łokcia?

Witam! Jakiś czas temu upadłam na oblodzonym chodniku na biodro i łokieć. Upadek nie był mocny i obtłuczone cześci ciała delikatnie tylko bolały. Kilka dni temu (około tydzień od upadku) łokieć zacząl coraz bardziej boleć i pojawiła się opuchlizna. Ból uniemożliwia swobodne opuszczenie ręki w dół. Zaczęłam smarować żelem typu voltaren. Czy możliwe jest że doszlo do zwichnięcia łokci?

Być może to efekt stłuczenia, najlepiej skonsultować się z fizjoterapeutą. Samo stosowanie maści przeciwbólowych jedynie maskuje problem nie usuwając jednak przyczyny. Jeśli nic Pani z tym nie zrobi, z czasem ból / dyskomfort może doprowadzić do ograniczenia ruchomości stawu.

Pozdrawiam, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl