Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tymi bólami stawów?

Dzień dobry. Od roku zmagam się z trudnym do zdiagnozowania przez wielu specjalistów bólem. Dotyczy on stawów skokowych i głów kości strzałkowych. W obrazowej diagnostyce (RTG, tk i rezonans) oprócz wysięków nie widać powodu bólu, czynniki reumatologiczne ujemne, alergii i nietolerancji pokarmowych brak, borelioza wykryta i leczona (wykluczona jej aktywna forma). Teorię są różne, że to przez hiprermobilność stawów, że przez brak rehabilitacji (jednej!) nogi po zabiegu po którym doszłam do pełnej sprawności.. już tracę nadzieję na normalne życie, a mam 23 lata. Jedyna przesłanka, że to sprawa ortopedyczna to fakt, że ból nasila się przy chodzeniu pod górę, ale według ortopedów nie powinien być tak symetryczny. Jakieś pomysły, rady, wskazówki?
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Proszę nawiązać kontakt (jeśli do tej pory nie było) z lekarzem sportowym lub fizjoterapeutą specjalizującym się w rehabilitacji sportowej. Z doświadczeń kilku znajomych pacjentów wynika, że mają oni często zupełnie odmienne spojrzenie na problem, które ostatecznie okazuje się skuteczne.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy