Co mam robić z tym znamieniem na twarzy?

Mam duze znamie na skroni ktore od dlugiego czasu Nie goi sie i Zaczelo powodowac bol i krwawienie. Wyglada Jak rak kolczystokomorkowy, z Opisu w internecie, Chcialabym to sprawdzic. Prosze o informs je czy powinnam pojsc do dermatologa czy do chirurga czy od razu onkologa, do jakiego specjalisty sie udac. Dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w pierwszej kolejności warto byłoby udać się do dermatologa, który po obejrzeniu zmiany będzie mógł powiedzieć coś więcej. Opisy w Internecie często mogą wprowadzać w błąd, dlatego konieczne jest realne spotkanie, aby lekarz mógł zobaczyć i ocenić znamię oraz wykonać niezbędne badania, np. dermatoskopię. Badanie to pozwala obejrzeć znamiona w powiększeniu i szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości. Jest szybkie i bezbolesne.

W razie potrzeby dermatolog z pewnością pokierują Panią dalej. Jeśli uzna, że konieczne jest usunięcie zmiany wyślę Panią do chirurga. Jeśli natomiast będzie podejrzewać zmianę o charakterze nowotworowym konieczna będzie wizyta u onkologa.

Więcej informacji o znamionach znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/znamiona.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.