Co mam sądzić o tych wynikach krwi?

Witam, 5 dni temu obudziłem się z bólem głowy i wysoką gorączką.Długo się utrzymywała więc po trzech dniach się udałem do lekarza,który zlecił badania krwii. Po paru godzinach dostałem telefon z laboratorium żeby się szybko stawić do lekarza bo badania są bardzo kiepskie. Hemoglobina 7.5g/l (norma 14) Hematokryt 21% (norma 40-54) Erytrocyty 2.5 ( norma 4.2-6) Żelazo w surowicy 30 (norma 60-150) Płytki krwi 134 (norma 150-450) Do tego podzwyszone monocyty i eonocyty Crp 13.3 przy normie do 5 Leukocyty 4.61 Erytrocyty 2.49 Hemoglobina 7.5 g/l Hematokryt 21.9% Mcv 88 Mch 30.1 Mchc 34.4 Rdw 40.9 Rdw 13.1% PLT 134 Wskaźniki płytkowe wszystkie w normie Neu% 52% Lymph% 19.1% Mon% 17.1% Eos% 11.5 NEU 2.4 Lymph 0.88 Baso 0.01 Eos 0.53 Mon 0.79 Do tego TSH 4.09 ale biorę na to euthyrox Lekarz przepisał mi tylko żelazo i kazał obserwować przez miesiąc . Jednak trochę mnie martwi jego podejście. Taki poziom hemoglobiny jest dużo za niski. Gorączka przeszła, ale utrzymuje się bardzo duży ból głowy . Ostatnio badania miałem w styczniu i wszystko było ok. Jestem osobą bardzo aktywna fizycznie i staram się zdrowo odżywiać dlatego zupełnie nie rozumiem skąd u mnie niedobór żelaza. Czy macie jakieś podejrzenia co to może być? I czy powinienem udać się do innego lekarza czy może naprawdę wystarczy uzupełnić żelazo ? Bardzo obawiam się białaczki... Tym bardziej że jest to niedokrwistość normacytowa.

Zdaje się, że już raz odpowiadałem na pańskie pytanie, jednak ponowię odpowiedź.

Tak niski poziom hemoglobiny jest najczęściej wskazaniem do przetoczenia koncentratu krwinek czerwonych. W trybie pilnym powinien Pan udać się do hematologa lub internisty. Obniżenie wartości elementów morfotycznych do takiego stopnia świadczy najczęściej o krwawieniu lub nowotworach układu krwiotwórczego. Wymaga Pan pilnej diagnostyki. Jeżeli nie uda się Panu zrealizować szybkiej wizyty ambulatoryjnej, powinien Pan udać się do najbliższej izby przyjęć- niedokrwistość takiego stopnia stanowi zagrożenie zdrowia i życia.