Co mam sądzić o tym badaniu kręgosłupa?

Witam miałem niedawno zrobiony rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego i mi wykazało :Zachowana lordoza szyjna.Zaznaczone objawy dehydratyzacji wszystkich krążków międzykręgowych szyjnych z obniżeniem intensywności ich sygnału o obrazach T2 -zależnych, wysokość krążków zachowana.Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego na poziomie C3/C4 ,w wym.AP ok2,8mm,z centralnym uciskiem na worek oponowy.Szerokopdstawna tylna przepuklina na poziomie C4/C5, w wym.AP ok.2,2 mam,z niewielkim uciskiem worka oponowego oraz niewielkim wpuklaniem się krążka i zwyrodnieniowych nawarstwień kostnych do prawego otworu międzykręgowego.Możliwość ucisku na prawy korzeń nerwowy na tej wysokości przy wejściu do otworu międzykręgowego.Nie stwierdza się uwypuklania pozostałych krążków międzykręgowych szyjnych do światła kanału kręgowego , ani do otworów międzykręgowych.Nie uwidoczniono zmian ogniskowych w obrębie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego. Nieliczne zwyrodnieniowe nawarstwienia na krawędzi trzonów kręgowych w odcinku szyjnym. I co mam o tym sądzić i zrobić . Pozdrawiam Jarosław.

Nie leczymy opisów badań , tylko PACJENTÓW MRI do interpretacji klinicznej, po badaniu Pacjenta;

Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog