Co mam zrobić z tą raną na ręce?

Dzień dobry. Mam problem z niegojącą się rana na ręce. Znajduje się ona u podnóża kciuka po stronie palca wskazującego. Podczas używania grabi w ogrodzie, przez jakiś czas pocierałam drewnianą rączką o to miejsce. Nagle odpadł mi okrągły kawałek skóry o średnicy około pół centymetra. Rana nie krwawiła. Wyglądało to tak, jakby ktoś zdjął warstwę naskórka i pozostawił samą skórę właściwą. Podobna sytuacja jak przy przebiciu odcisku. Na ranie nie utworzył się strup i sączy się z niej osocze. Jest bardzo bolesna nawet podczas kontaktu z wodą. Z powodu braku krwi nie utworzył się żaden skrzep i rana jest otwarta na czynniki zewnętrzne. Jak mogę przyśpieszyć jej gojenie? Myślałam nad polaniem rany wodnym roztworem fioletu gencjanowego, by zastąpić naturalny strup. A może są jakieś inne sposoby na zastąpienie strupa? Będę wdzięczna, za odpowiedź.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl