Co mam zrobić z tym świądem skóry głowy?

WItam, Od dłuższego czasu zmagam się z wypadaniem włosów i swędzącą zaczerwienioną skórą głowy. Nadmienię że biore izotek i w 4 miesiacu kuracji zauważyłam nadmierne wypadanie ale także niedawno odkryłam że mam uczulenie na cocamidopropyl betaine, od tygodnia stosuje szampon bez tego składnieka i głowa zdecydowanie mniej swędzi. Dowiedziałam się także że owe uczulenie mogło spowodować nadmierne wypadanie włosów. Jeśli to wina alergii to po jakim czasie skóra głowy wróci do normy? Czy są jakieś leki bez recepty które mogę brać żeby przyspieszyć ten proces? Teraz jedynie piję wapno z kwercytyną. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Dzień dobry Pani,

zalecam, aby udała się Pani na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa. W pierwszej kolejności lekarz obejrzy zmiany, zbada Pani skórę po czym wdroży odpowiednie leczenie i odpowiednia pielęgnacje skóry głowy.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz