Co mogą oznaczać codziennie bóle głowy?

Dzien dobry, od 4 miesięcy mam codzienny ból głowy(bez dnia przerwy). Dokładniej jest to uczucie cisnienia za oczani i w szczęce a w intensywnych fazach promieniuje do skroni i czoła. Pojawia sie najczesciej gdy dlugo siedze, gdy wstaje to wydaje mi sie, ze sie zmniejsza. CRP brak stanu zapalnego, cisnienie krwi zawsze w normie, RTG odcinka szyjnego wporządku, zatoki wstępnie ok(dostalem leki na alergie ale brak efektu), mialem liczne badania oczu i również wszystko ok. Podejrzenia to wyrastające ósemki(z tym, że z RTG wynika, że mają miejsce i rosną prosto, ale jedna ósemka dokuczała mi jeszcze przed pojawieniem się bólu głowy), przemęczenie oczu, przewlekłe zapalenie zatok (często choruje w ostatnich miesiącach, ale ból mam zawsze, takze jak nie mam kataru). Czy rezonans głowy i zatok(mam skierowanie) rozwieje wszelkie wątpliwości? Nie wiem które z powyższych przypuszczeń da się wyeliminować poprzed takie badanie obrazowe. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Nie można na pewno stwierdzić, że rezonans rozwieje wszelkie wątpliwości, ale z pewnością pomoże w diagnostyce Pana objawów. Należy zaczekać na badanie i z wynikiem udać się do swojego lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!