Co mogą oznaczać czerwone plamy na ciele, które wyskakują po kąpieli?

Witam! Mieszkam w Anglii, i od kilku lat tutaj jak mieszkam po kąpieli wyskakują mi czerwone plamy na twarzy, plecach, klatce piersiowej i ramionach. Strasznie pieką i nie da sie wytrzymać przez jakiś czas z bólu. Żeby ból ustał wychodzę na dwór na zimne powietrze. Dodam ze w mojej rodzinie tez są równie osoby które to posiadają. Co to może być?

Dzień dobry, kwestię warto skonsultować z dermatologiem. M. in. może to być rekcja na wodę, składnik kosmetyku stosowany do mycia bądź indywidualna reakcja Pana organizmu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.