Co mogą oznaczać nadżerki na języku?

Witam. Mam na języku kilka dosyć sporych plam, krost, nadżerek (?) które bardzo bolą podczas mówienia, jedzenia i przełykania. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu i po zobaczenie języka stwierdził że jest to grzybica jamy ustnej. Dostałem nystatyne i flucofast. Stosuję leki od wczoraj, niby już jest lepiej ale ból jest bardzo silny (piekący). Pytanie czy dostałem odpowiednie leki? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Ufaj swojemu lekarzowi pierwszego kontaktu. Myślę jednak, że masz taką urodę języka i nie powinieneś brać żadnych leków i przestać tam grzebać palcami.