Co mogą oznaczać szumy uszne i rozkojarzenie?

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem, że czuje się rozkojarzony, mam problemy z pamiecią, slysze szumy w uszach, nie mogę się skupić. Jakis czas temu pamiętam, że obudził mnie dziwny ból, choć nie jestem w stanie dokładnie sprecyzować, ale było to odczucie jakby z tylu oka, nie moglem zasnąć przez to. Na drugi dzień nie bolało, ale jak kaszlnąłem to potrafiło zaboleć jak "igłą". No i od dłuższego czasu jestem rozdrażniony, szybko się irytuje. Co to może być? Odrzuca też od papierosów.

Witam!
To co Pan opisał pasuje do zaburzeń nerwicowych. Proponuję zbadać się u swojego lekarza rodzinnego (koniecznie z ciśnieniem krwi i tętnem), zrobić podstawowe badania laboratoryjne i jeżeli wszystko wypadnie w granicach normy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie swoich zaburzeń emocjonalnych: psychoterapia (może być wsparta lekami SSRI).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.