Co mogą sugerować te dolegliwości ze strony układu pokarmowego?

Mam problem jak byłem nastolatkiem miałem nerwicę i do dziś ja pewnie mam ale nie leczę bo dzięki pracy z ludźmi radzę sobie dobrze bez tabletek ale do rzeczy. Dostałem wtedy lek anafranil 75 po tym leku dostałem zaparć które trwają do dzisiejszego dnia a minęło już kilka lat. Wyprozniam się co tydzień czasami trwa to dłużej , jakiś czas temu zaczął boleć mnie brzuch po lewej stronie promieniujący do tego samego miejsca ale z tyłu. Kolonoskopię będę miał za parę dni. Miałem robiona gastroskopię wykryto mi że mam problem z żółcią . Badanie zrobiłem ponieważ nie mogłem nic połykać ani jedzenia ani wody nic przez pewien czas. Ważyłem 86 kg przy wzroście 189 obecnie ważę 81.10 i nie idzie do góry pomimo że zacząłem jeść . Długo leczyłem się ale doszły mi te bóle. Jestem osobą stresująca się dużo i mam tryb siedzący niestety. Mam wzdęcia, gazy, czesto oddaje mocz.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na białko

Białko w moczu wykrywa się w czasie badania ogólnego moczu. Źródeł białka w moczu może być wiele. Sprawdź jakie mogą być przyczyny ? opowie o tym lek. Łukasz Dubielecki.

Witam Pana,



zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).

Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty